Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

NĚCO MÁLO O KINOLOGII

Kynologie je věda o psech, jejich chovu a šlechtění.

Mezinárodní organizací, která se zabývá kynologií je Mezinárodní kynologická federace (FCI), v Česku má pobočku u Českomoravské kynologické unie.

Kynolgie se dělí na dvě zásadní podskupiny, na služební a sportovní kynologii. Obě dvě tyto skupiny však mají společné nároky, zkušební řády a rovněž i disciplíny. Mezi discpilíny patří pachové práce (oddíl A), poslušnost (oddíl B), obrana (oddíl C). Mezi zkušební řády patří NZŘ (národní řád) a další německé řády, IPO, SchH, SchH/VPG a méně rozšířený TART. Liší se pouze v tom, v jakém okruhu chcete svého psa využít, jedná- li se o kynologii služební tak např. policisté, jedná- li se o kynologii sportovní, tak to většinou bývají zkoušky, závody, popřípadě výstavy. Ať už se jedná o kynologii sportovní či služební, existují určitá pravidla, která je nutno dodržovat, pokud chcete svého psa uplatnit v nějakém oboru.

Tato pravidla by měl dodržovat především psovod, od něj se to naučí pes. Mezi tato pravidla patří hlavně neústupnost (jestli pes Vašemu povelu rozumí, trvejte na tom, že ho musí provést), pevné nervy (nenechejte se zviklat smutným psím pohledem) a ctižádost (jestliže jste přesvědčení že Váš pes na něco má, jděte si za svým cílem). V kynologii je rovněž důležité chovat se ke svému psu stále setjným způsobem (chováte- li se jinak než v předešlých časech, pes je z toho zmatený a nerozumí Vám) a přiměřeně, tzn. žádné fyzické tresty, není- li to nutné. Po boku sportovní kynologie právoplatně stojí i jiné psí sporty, jako například agility, caniscrossing, dogdancing, flyball...

Obrázky - Pejsci: 8

Tak tohle na cvičáku ve Strmilově rozhodně nenajdeteale je to krásňoučký

co dodat NYNY

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Cvičák psů ve Strmilově

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kissing :-*

(Lucka, 2. 7. 2008 9:48)

Tak tohle je krásný...Musím si to pochválit..:-D mazlíci jsou to