Jdi na obsah Jdi na menu
 


V každém časopisu pro ženy dominuje téma: "muži." Co muži očekávají od žen? Co se jim na nich líbí? Jak být přitažlivá? A samozřejmě: proč muži dělají věci tak, jak je dělají? Pro pochopení této záhady je zapotřebí rozluštit takzvaný mužský kód. Existuje pět věcí, které muži na veřejnosti neradi přetřásají. Přečtěte si, které to jsou.

1. Líbí se jim být vašimi přáteli.
Často si myslíme, že muži jsou jednoduše lovci, kteří se usadili jen proto, že jim to káží společenské zákony. Ale asi žádné jiné tvrzení není tak velmi vzdálené od pravdy jako toto. Samozřejmě, že existují i takoví muži, kteří jsou nešťastní, pokud by měli zůstat pouze s jedinou ženou. Ale věřte, že ti jsou spíše výjimkou než pravidlem. A dokonce i samotní muži je obvykle označují za nezralé. Ve skutečnosti mají muži přesně takovou radost a potěšení ze zamilovanosti jako ženy.

2. Nesnášejí, když se od nich odtahujete.
Muži jsou soutěživí tvorové, a proto si často myslíme, že čím obtížněji nás budou dobývat, tím víc je to naladí na lov. To je sice pravda, ale platí to jen v začátcích vztahu. Později, když se vztah již rozvíjí, chtějí, aby ten lov už skončil. Pokud v tom pokračujete, pokud se snažíte odstrčit jejich pravou ruku, zatímco levou je vábíte, rychle přijdete na to, že se jim úplně vzdalujete. Když vám jednou otevřou srdce, hra se pro ně úplně mění. Nechtějí vás ustavičně lovit. A proto když jim uhýbáte, oni začnou uhýbat vám a vznikne malá psychologická válka. Jestliže s nimi hodláte v této hře pokračovat dál, velmi rychle skončíte. Nikoho to nemůže takhle bavit věčně. Místo toho mu zkuste ukázat, že jste ráda, že vás ulovil právě on.

3. Chtějí, aby vás měli jejich přátelé rádi, ale nechtějí, aby vás milovali.
V mužském světě jsou přátelé velmi důležití, takže chtějí, aby si vás oblíbili. Nechtějí však, aby po váš toužili. Když muž chodí s krásnou ženou a jeho kamarád na ní vrhá zamilované pohledy, je to krok mimo. I z tohoto důvodu je spousta krasavic pořád single. Muži jednoduše nesnesou pomyšlení na to, že mohou přijít o vás, o svého kamaráda a o velký kus svého ega. Takže, jestliže vás jeho kamarádi berou jako "fajn holku", je to v pořádku. Jakmile však začnou snít o tom, že s nimi chodíte, máte problém. Naneštěstí tyto věci nemáte vůbec šanci ovlivnit. Takže, jestliže vás někdy opustil muž pár dnů poté, co vás představil svým kamarádům, jednoduše jste byla až příliš "cool" na to, aby s vámi vydržel.

4. Chtějí, abyste měla ráda jejich přátele, ale nechtějí, abyste je milovala.
Tento bod souvisí s předchozím, ale je potřeba ještě něco dodat. Muži rozhodně nechtějí, abyste je odhodila do starého železa, a už vůbec ne, aby se to stalo kvůli jejich kamarádovi. Navíc od vás nežádají, abyste vynakládala obrovské permanentní úsilí ve snaze získat jejich srdce. Muži nikdy nechtějí, abyste se kvůli nim měnila. Chtějí však, abyste všechnu svou pozornost věnovala jen a jen jim. Nechtějí, abyste se starala o to, co o váš říkají jiní. Chtějí, abyste se zaměřovala jen a jen a něj. Zdá se vám to dětinské? Možná. Ale je to tak.

5. Bojí se, že je opustíte.
V každém ženském časopise najdete návod na to, jak být pro muže stále zajímavá. Ve skutečnosti to ale není takový problém. Pokud vás mají rádi, mají vás prostě rádi a není k tomu, co dodat. Ve skutečnosti muži věnují víc času přemýšlení nad tím, jestli neopustíte vy je, než tomu, jak by vám mohli dát kopačky. Takže se uklidněte a přestaňte přemýšlet nad tím, jak a kdy váš vztah skončí, a buďte jednoduše jeho přítelkyní. To je totiž všechno, co váš partner potřebuje ke štěstí.

 

Náhledy fotografií ze složky Potíže a city ve vztahu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář